Caframo 7620 to wielofunkcyjny, energooszczędny wentylator, który jest zaprojektowany z myślą o zwiększeniu komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Jest to idealna opcja dla osób, które szukają wydajnego i wytrzymałego wentylatora. Urządzenie wyposażone jest w liczne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo i bezpieczeństwo użytkowników. Przede wszystkim zapewnia ono zabezpieczenie przed zwarciem, które zapobiega uszkodzeniom sprzętu w wyniku wyładowań atmosferycznych. Ponadto został zaprojektowany z myślą o bezpiecznym i wygodnym użytkowaniu, gwarantując wygodę i bezpieczeństwo użytkownikom.
Ostatnia aktualizacja: Środki ostrożności Caframo 7620
Zasada ostrożności
STRESZCZENIE DOKUMENTU:
Komunikat (KOM(2000) 1 wersja ostateczna) dotyczący stosowania zasady ostrożnościJAKIE SĄ CELE NINIEJSZEGO KOMUNIKATU?- W niniejszym komunikacie wyjaśniono mechanizm zasady ostrożności, która pozwala szybko reagować w obliczu możliwego zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt lub roślin, lub w celu ochrony środowiska. W przypadku gdy w oparciu o dane naukowe nie można dokonać pełnej oceny zagrożenia, przywołanie tej zasady pozwala na przykład zapobiec dystrybucji produktów, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a nawet wycofać je z rynku.W komunikacie określone zostały wspólnotowe wytyczne dotyczące stosowania zasady ostrożności.
Aby zagwarantować odpowiedni poziom ochrony środowiska i zdrowia w obszarze negocjacji międzynarodowych, ustanowienie zasady ostrożności musi mieć także pozytywny wpływ na poziomie międzynarodowym. W rzeczywistości została ona uznana przez różne konwencje międzynarodowe oraz wymieniona jest w porozumieniu w sprawie stosowania środków sanitarnych i fitosanitarnych (porozumienie SPS) przyjętym w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO).
Przywołanie zasady ostrożnościWedług Komisji Europejskiej zasadę ostrożności można przywołać, w przypadku gdy zjawisko, produkt lub działanie może stanowić potencjalne zagrożenie, zidentyfikowane w ramach naukowej i obiektywnej oceny, jeżeli taka ocena nie pozwala na określenie z wystarczającą pewnością tego zagrożenia.
Przywołanie tej zasady wpisuje się w ogólne ramy analizy zagrożeń (która poza oceną obejmuje zarządzanie zagrożeniami i komunikację zagrożeń), a dokładniej w ramy zarządzania zagrożeniami, które odnoszą się do etapu podejmowania decyzji.
Komisja podkreśla, że zasadę ostrożności można przywołać tylko w przypadku ewentualnego zagrożenia i pod żadnym pozorem nie może ona uzasadniać podjęcia decyzji arbitralnej.
Przywołanie zasady ostrożności jest więc uzasadnione, jeżeli spełnione są trzy wstępne warunki:
zidentyfikowano potencjalnie negatywne skutki,przeprowadzono ocenę dostępnych danych naukowych,nie ma pewności naukowej.Środki ostrożnościOgrany odpowiedzialne za zarządzanie zagrożeniami mogą zadecydować o ewentualnym podjęciu działań w zależności od poziomu zagrożenia. Jeżeli poziom jest wysoki, można przyjąć kilka kategorii środków. Mogą to być proporcjonalne akty prawne, akty dotyczące finansowania programów badawczych, informowania ludności itd.
Wspólnotowe wytyczneU podstaw przywołania zasady ostrożności leżą trzy konkretne zasady:
jej wdrożenie powinno opierać się na możliwie najpełniejszej ocenie naukowej, przy czym ocena ta powinna jak najlepiej określać stopień niepewności naukowej,podjęciu każdego ewentualnego działania powinna towarzyszyć ocena zagrożenia i ewentualne skutki w przypadku niepodjęcia żadnego działania,wraz z udostępnieniem wyników oceny naukowej lub oceny zagrożenia wszystkie zainteresowane strony powinny mieć okazję zbadać różne środki ostrożności.W przypadku przywołania zasady ostrożności poza konkretnymi zasadami stosuje się też pięć zasad ogólnych. Są one następujące:
podjęte środki muszą być proporcjonalne do docelowego poziomu ochrony,środków nie należy stosować w sposób dyskryminacyjny,środki muszą być zgodne ze środkami przyjętymi w sytuacjach podobnych lub opierających się na podobnym podejściu,potencjalne zalety i wady danego działania lub braku działania muszą zostać poddane analizie,w świetle rozwoju nauki środki muszą być ponownie poddane analizie.Ciężar dowoduW większości przypadków konsumenci europejscy i stowarzyszenia, które ich reprezentują, muszą udowodnić istnienie zagrożenia związanego z wprowadzoną na rynek procedurą lub z wprowadzonym produktem, przy czym obowiązek ten nie obejmuje lekarstw, pestycydów ani dodatków do żywności.
W przypadku działania podjętego w ramach zasady ostrożności na producenta, wytwórcę lub importera może zostać nałożony obowiązek udowodnienia braku zagrożenia. Taka możliwość musi zostać poddana indywidualnej analizie i nie można nią objąć w sposób ogólny wszystkich produktów i procesów wprowadzonych na rynek.
KONTEKSTWięcej informacji:
Komunikat prasowy na stronie internetowej Komisji EuropejskiejGŁÓWNY DOKUMENTKomunikat Komisji dotyczący stosowania zasady ostrożności (KOM(2000) 1 wersja ostateczna z dnia 2 lutego 2000 r. )
Ostatnia aktualizacja: 30. 11. 2016
Top
Środki ostrożności podczas pracy z ługiem sodowym:
- stosować rękawice ochronne,
- nosić okulary ochronne lub maskę przeciwgazową na twarz,
- nosić odzież ochronną,
- nie wdychać oparów,
- przechowywać tylko w oryginalnych, szczelnych pojemnikach,
- zapewnić wentylację miejsca magazynowania pojemników,
- nie opróżniać zbiorników do kanalizacji i zapobiegać przed wydostaniem się substancji do środowiska,
- unikać wilgoci i wysokich temperatur,
- przechowywać z dala od źródeł ciepła,
- wyposażyć miejsce pracy z substancją w prysznic oraz natrysk do płukania oczu,
- unikać kontaktu z metalami ze względu na ryzyko wybuchu.
Zagrożenia dla człowieka – pierwsza pomoc:
Zagrożenia dla środowiska:
Prowadząc samochód musisz zachować ostrożność, a wręcz tę szczególną. Zastanawiasz się, co znaczy pojęcie „szczególna ostrożność”? I czy stosowanie się do tej zasady ma wpływ na odszkodowanie z OC lub AC? W naszym poradniku znajdziesz odpowiedzi na oba pytania.
Zachowanie w ruchu ulicznym zależy od twojej kondycji psychofizycznej, stanu pojazdu, pogody, pory roku i dnia, rodzaju i stanu drogi, innych uczestników ruchu oraz możliwych zagrożeń losowych lub stałych. O tych drugich informują np. znaki drogowe. W tak zmiennych warunkach ostrożność jest kluczowa, by zachować bezpieczeństwo i porządek na drodze.
Szczególna ostrożność a zwykła – co mówi Kodeks?
Co do zasady, siadając za kierownicą, powinieneś znać przepisy ruchu drogowego, umieć prowadzić auto, być wypoczęty i skupiony tylko na jeździe. Żadnych smsów, czytania za kierownicą czy innych rozpraszaczy. Pojazd, który prowadzisz, powinien być w dobrym stanie technicznym. Jeśli robisz regularnie przeglądy i masz aktualne badanie techniczne, to nie masz się o co martwić w tym temacie (więcej o badaniach i przeglądach technicznych przeczytasz w naszym artykule: Ile kosztuje przegląd samochodu? Sprawdź! ). W sumie… nic zaskakującego.
I o to chodzi. Takie podejście świadczy o tym, że podstawy do zachowania ostrożności na drodze masz opanowane. Kodeks Drogowy wprowadza jednak dwa pojęcia dotyczące ostrożności – zwykłą i szczególną ostrożność. (art. 3 ust. 1 i art. 2 ust. 22 Prawa o Ruchu Drogowym). W dużym skrócie chodzi o taką jazdę, która nie zakłóca płynności ruchu i nie prowadzi do sytuacji niebezpiecznych. I o ile pojęcie ostrożności zwykłej jest dość ogólne, to szczególna ostrożność dotyczy konkretnych sytuacji. O czym za chwilę.
Ważne: zasada zachowania ostrożności (w tym szczególnej) dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego: pieszych, prowadzących pojazdy, pasażerów oraz osoby znajdujące się na drodze lub przy drodze (np. policjanci, pracownicy zarządów dróg itp. ).
Szczególna ostrożność – konkretne sytuacje
Sytuacje, w których powinno się zachować szczególną ostrożność, z grubsza można podzielić na dwie kategorie: te wynikające z oznaczeń na drodze i sytuacyjne.
Czyli ostrożność szczególną zachowujesz, gdy mijasz ostrzegawczy znak drogowy oraz gdy zbliżasz się do migających na żółto sygnalizatorów. Ponadto jest szereg konkretnych przypadków na drodze, na które wskazuje Kodeks Drogowy:
- manewry takie jak: włączanie się do ruchu, zmiana kierunku lub pasa jazdy, cofanie, wyprzedzanie,
- zbliżanie się i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, skrzyżowania, przejazdy kolejowe i przejazdy rowerowe,
- przejeżdżanie obok oznakowanego przystanku, który nie znajduje się na chodniku,
- przejeżdżanie obok autobusów szkolnych,
- jazda obok lub za pojazdami oznaczonym literą „L”,
- omijanie pojazdów transportujących osoby niepełnosprawne lub dzieci i młodzież,
- jazda pojazdem uprzywilejowanym lub wykonującym na drodze czynności drogowe.
Odszkodowanie z OC i AC a szczególna ostrożność
Zachowanie szczególnej ostrożności czy ostrożności w ogóle jest przede wszystkim wymogiem prawnym. Może też być istotnym czynnikiem przy decyzji odszkodowawczej. Jeśli towarzystwo w ramach analizy zdarzenia dojdzie do wniosku, że brak szczególnej ostrożności przyczynił się do szkody, możesz mieć kłopoty. I tu uwaga: pojęcie ostrożności nie musi być tożsame z definicja w Kodeksie. W ubezpieczeniach chodzi o ostrożność należytą, która minimalizuje ryzyko wystąpienia szkody. Gdy jej brak ubezpieczyciel może odmówić wypłaty części lub całości odszkodowania z AC. Natomiast gdy chodzi o ubezpieczenie OC, towarzystwo może zwrócić się do ciebie z regresem (wnioskiem o zwrot) części lub całości wypłaconego odszkodowania.
Nie ma jednej zasady, według której towarzystwa podchodzą do nienależytej ostrożności. Jeśli jednak nie chcesz mieć kłopotów z odszkodowaniem pamiętaj o:
PODSUMOWANIE: