Instalacja i uruchomienia Ge Bottom Drawer jest łatwa i szybka. Przed rozpoczęciem pracy, należy przygotować dane, które będą wykorzystywane przez szufladę. Następnie należy ściągnąć i zainstalować sterownik Ge Bottom Drawer, który umożliwi przesyłanie danych do szuflady. Po zainstalowaniu sterownika, można przystąpić do montażu szuflady. Ważne jest, aby zapewnić szczelne dopasowanie do blatu i ściany, a także, aby upewnić się, że wszystkie elementy są dobrze zamontowane. Po zakończeniu montażu, należy podłączyć szufladę do komputera i uruchomić aplikację, aby przejrzeć dane i przesyłać je do szuflady.
Ostatnia aktualizacja: Dane, instrukcja montażu i uruchomienia Ge Bottom Drawer
Nowość
Darmowa dostawa - 0 zł!
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne. Komentarz
Anna Fogel, Hubert Izdebski, Michał Leszczyński, Robert Suwaj, Igor Zachariasz
W opracowaniu przedstawiono ewolucję ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz komentarz do poszczególnych jej artykułów. Omówiono istotne nowelizacje wynikające z poszerzenia jej zakresu normatywnego o regulacje dotyczące: rewitalizacji, ochrony krajobrazowej, wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Już od: 224, 10 zł
249, 00 zł
Więcej
KAM-4437 W01P01
Ewidencja gruntów i budynków
Dariusz Felcenloben
Publikacja w kompleksowy sposób omawia instytucję ewidencji gruntów i budynków (katastru nieruchomości) w świetle aktualnie obowiązujących przepisów administracyjnego prawa materialnego. Przeprowadzone badania będą służyć jako cenne wskazówki do przeprowadzenia reform istniejącego modelu katastru nieruchomości.
Już od: 179, 10 zł
199, 00 zł
Więcej
KAM-4469 W01P01
-20% Ochrona ładu przestrzennego z perspektywy prawno-urbanistycznej
Bogusława Baran-Zgłobicka, Anna Fogel, Mirosław Gdesz, Tomasz Majda, Andrzej Nałęcz, Przem...
W książce przedstawiono na czym polega ochrona i kształtowanie ładu przestrzennego zarówno na podstawie przepisów prawnych, jak i z perspektywy urbanistyki i architektury.
PROMOCJA -20%
Już od: 79, 20 zł
99, 00 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska KAM-4107 W01P01
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!
-20% Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz
Ewa Bończak-Kucharczyk
W publikacji omówiono nie tylko przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami i akty wykonawcze do niej, lecz także związane z nimi przepisy wielu innych ustaw.
PROMOCJA -20%
Już od: 183, 20 zł
229, 00 zł
Więcej
EBO-0514 W06P01
-20% Prawo zagospodarowania przestrzeni
Zbigniew Leoński, Marek Szewczyk, Maciej Kruś
Opis wszelkich istotnych zagadnień teoretycznych oraz praktycznych związanych z regulacjami administracyjnoprawnymi w zakresie gospodarowania przestrzenią.
PROMOCJA -20%
Już od: 127, 20 zł
159, 00 zł
Więcej
KAM-1953 W02P01
-20% Wycena nieruchomości
Jerzy Dydenko, Tomasz Telega
Ważne!
Omawia przepisy nowej ustawy z 07. 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.
PROMOCJA -20%
Już od: 95, 19 zł
119, 00 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska EBO-2133 W02P01
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Komentarz
Kamil Buliński, Arkadiusz Despot-Mładanowicz, Tomasz Filipowicz, Buliński Kamil, Artur Kos...
W komentarzu szczegółowo omówiono przepisy regulujące zasady kształtowania polityki przestrzennej przez jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji rządowej.
EBO-4345 W03P01
-20% Opłaty i wybrane roszczenia dotyczące nieruchomości
Tomasz Brzezicki, Iwo Fisz, Wojciech Morawski
Publikacja w sposób kompleksowy i przejrzysty analizuje kwestie związane z poszczególnymi opłatami w ujęciu systematycznym poprzez wskazanie elementów konstrukcyjnych opłat. html">Więcej
Wolters Kluwer Polska EBO-2430 W01P01
Wydawnictwo Naukowe PWN
-20% Aspekty prawne planowania i zagospodarowania przestrzennego
Tomasz Brzezicki, Anna Brzezińska-Rawa, Krzysztof Kucharski, Łukasz Maszewski, Henryk Nowi...
Omówienie systemu planowania, ze szczególnym uwzględnieniem planowania lokalnego, kwestie związane z realizacją planu miejscowego, omówienie zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynikające z ustawy o odpadach...
PROMOCJA -20%
Już od: 47, 20 zł
59, 00 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska EBO-1285 W01P01
Wolters Kluwer Polska EBO-0925 W01P01
Książki z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzeni
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne to elementy składające się na politykę przestrzenną państwa, a regulowane są ustawą z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W myśl tego dokumentu każda osoba posiadająca prawa własności do określonego terenu, może go zagospodarować zgodnie z własną potrzebą. Oczywiście pod warunkiem, że plan zagospodarowania pozostanie zgodny z ustawą, nie będzie naruszał interesu publicznego i osób trzecich. Ponadto musi być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania lub decyzją o warunkach zabudowy.
Ustawa określa także przeznaczenie terenów pod konkretne cele. Przestrzeń kraju jest dobrem publicznym - musi zatem zaspokajać różne potrzeby społeczeństwa - państwowe, biznesowe, inwestycyjne, obywatelskie, a także ochrony środowiska naturalnego. W tym ujęciu planowanie przestrzenne staje się usystematyzowanymi działaniami, mającymi na celu efektywne wykorzystanie dostępnych terenów przy zadbaniu o obecne i przyszłe potrzeby społeczeństwa. Innymi słowy przy zachowaniu ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju. W myśl ustawy podstawowymi organami kształtującymi politykę przestrzenną są jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji rządowej.
W publikacji przedstawiono w sposób szczegółowy problematykę dotyczącą sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest to zagadnienie bardzo zawiłe, z którym wiąże się szereg problemów. W książce omówiono m. in. takie kwestie jak:
przystąpienie do prac nad planem i pierwsze czynności związane z procedurą planistyczną;
procedura sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
zasady finansowania;
uzgodnienia projektu planu zagospodarowania przestrzennego oraz skutki braku dokonania uzgodnienia;
konsultacje społeczne w planowaniu przestrzennym;
uchwała przyjmująca miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego;
nadzór w planowaniu przestrzennym;
znaczenie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego;
skutki i kwestionowanie rozstrzygnięcia nadzorczego;
kierowanie skarg w sprawie planu miejscowego do sądu administracyjnego.
Publikacja uwzględnia najważniejsze przepisy szczególne wywierające wpływ na zagospodarowanie przestrzenne dotyczące ochrony środowiska, ochrony przyrody, zarządzania drogami, ochrony zabytków, zmiany przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych, a także instytucja oceny oddziaływania planu zagospodarowania przestrzennego na środowisko i ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Istotnym zagadnieniem jest również szeroko omówiona relacja pomiędzy wydaną decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach a miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego i decyzjami lokalizacyjnymi.
Książka prezentuje także zagadnienia dotyczące zakresu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i skutki jego uchwalenia. Autor szczegółowo omawia elementy obligatoryjne i fakultatywne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zakres części tekstowej i graficznej planu, ogólne zasady związane z przygotowaniem poszczególnych elementów planu miejscowego. Osobno zaś zostały omówione zagadnienia dotyczące konsekwencji uchwalenia i funkcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Autor prezentuje skutki prawne oraz finansowe uchwalenia przedmiotowego planu. W publikacji został poruszony również problem lokalizacji obiektów wielkopowierzchniowych.
W dalszych częściach Autor przedstawia problematykę związaną z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, która stanowi substytut planu miejscowego. Szczegółowo omówiono kwestie dotyczące decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji o warunkach zabudowy i przesłanek jej wydania (zasada kontynuacji funkcji i dobrego sąsiedztwa), a także zagadnienia związane z zawieszeniem postępowania w zakresie ustalenia warunków zabudowy oraz wygaśnięcia decyzji o warunkach zabudowy. Bardzo dużo miejsca Autor poświęca omówieniu relacji między decyzją lokalizacyjną a planem miejscowym.
Niniejsze dzieło zawiera dodatkowo wzory pism, uchwał i rozstrzygnięć, takich jak:
uchwała rady gminy w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
uchwała w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
postanowienie odmawiające uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
uchwała w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
wniosek do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Tę serię stanowią poradniki prezentujące szeroko rozumianą, praktyczną stronę branży. Starannie dobrane przykłady z zakresu prawa, podatków i praktyki ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji i dostarczają konkretnych rozwiązań. W związku z tym Adresatem tej publikacji są profesjonaliści rynku nieruchomości, przede wszystkim prawnicy, urzędnicy, urbaniści zajmujący się tą problematyką.