Edukacja technologiczna 3ware OpenSolaris to program szkoleniowy, który oferuje szczegółowe wyjaśnienie technologii 3ware OpenSolaris. Program ten ma na celu wyposażenie uczniów w wiedzę dotyczącą instalacji, konfiguracji i zarządzania 3ware OpenSolaris. Uczniowie nauczą się zarządzać systemem operacyjnym OpenSolaris, tworzyć i konfigurować konta użytkowników, instalować i konfigurować aplikacje i usługi oraz tworzyć własne narzędzia. Program szkoleniowy obejmuje również działania związane z bezpieczeństwem, monitorowaniem i tworzeniem kopii zapasowych. Uczniowie będą zdolni do zastosowania swojej wiedzy i umiejętności w celu wyeliminowania problemów związanych z 3ware OpenSolaris.
Ostatnia aktualizacja: Edukacja techniczna 3ware Opensolaris
Program nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej wraz z scenariuszami zajęć, kartami pracy, piosenkami, filmami, eksperymentami i grami
Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.
Aplikacje dostępne w
Chcesz uzyskać pełny dostęp? Wykup pakiet Premium i odblokuj wszystkie strony:2
Uzyskaj dostęp do wszystkich dokumentów
Zdobądź nieograniczoną ilość pobrań
Pytania do naszych ekspertów Nowy
Scenariusz lekcji
Rodzaj edukacji: edukacja techniczna
Klasa: II SP
Temat lekcji: „Ja i moja rodzina – tworzymy ramkę na zdjęcie rodzinne”
Cele ogólne:
Rozwijanie motoryki małej i zdolności manualnych dzieci
Poznanie właściwości i przykładowego wykorzystania spinaczy biurowych
Cele operacyjne:
Uczeń zna etapy tworzenia ramki
Uczeń potrafi wykonać przedmioty użytkowe, dekoracyjne z wykorzystaniem spinaczy/z
zastosowaniem połączeń rozłącznych
Uczeń wie do czego można wykorzystać spinacze biurowe
Uczeń potrafi wykonać otwór w kartce przy pomocy nożyczek
Uczeń potrafi złączyć elementy spinaczem biurowym
Metody kształcenia: metoda realizacji zadań wytwórczych, pogadanka
Formy kształcenia: forma indywidualna; forma zbiorowa
Media i materiały dydaktyczne:
Zdjęcie rodzinne
Kolorowe spinacze biurowe
Narzędzia
Kolorowy blok techniczny A4
Nożyczki
Klej
Ołówek
Linijka
Przebieg lekcji
1. Czynności organizacyjne
Powitanie uczniów
Sprawdzenie listy obecności
Zapisanie tematu lekcji na tablicy „Ja i moja rodzina – tworzymy ramkę na zdjęcie
rodzinne”
2. Wprowadzenie do nowego tematu
Przedstawienie (zaprezentowanie) i wyjaśnienie uczniom tematu zajęć (kilka słów o
rodzinie, czym jest rodzina, jej definicja, kto tworzy rodzinę itp. )
Rzutnik
Projektor
Komputer
Prezentacja multimedialna
Dlaczego treść niniejszej strony jest nieostra?
To dokument dla subskrybentów wersji Premium. Zostań subskrybentem wersji Premium, aby przeczytać cały dokument.
Informacje ogólne
Kod przedmiotu: | 380-DS5-2IBA | Kod Erasmus / ISCED: | 05. 7 | Nazwa przedmiotu: | Podstawy edukacji technicznej | Jednostka: | Wydział Nauk o EdukacjiGrupy: | 2 rok PiW SJ sem. zimowyPunkty ECTS i inne: | 3. 00Język prowadzenia: | polskiRodzaj przedmiotu: | obowiązkowe | Założenia (opisowo): | Uświadomienie wszechobecności techniki w życiu człowieka, zwrócenie uwagi na jej pozytywne i negatywne aspekty. Zapoznanie z zasadami bezpiecznego posługiwania się prostymi narzędziami technicznymi oraz zastosowanie ich w praktyce. Kształtowanie umiejętności technicznych przydatnych do sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym ucznia klas I-III. Kształtowanie kultury technicznej i umiejętności dobrej organizacji pracy, dobranie właściwych materiałów i narzędzi do tworzonego dzieła przy pracy z dziećmi w młodszym wieku szkolnym. Wskazanie konkretnych rozwiązań metodycznych wzbogacających warsztat pracy pedagogicznej przyszłych nauczycieli z edukacji technicznej. Wymagania wstępne: Wskazana wiedza z zakresu psychologii dziecka, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz techniki (na poziomie szkoły średniej). | Skrócony opis: | Pełny opis: | Literatura: | Efekty uczenia się: | Metody i kryteria oceniania: |
Zajęcia w cyklu "Rok akademicki 2021/22"(zakończony)
zobacz plan zajęć
Ćwiczenia, 15 godzin
Ćwiczenia - Zaliczenie na ocenę
obowiązkowe
Profil studiów: Ogólnoakademicki
Forma studiów: Stacjonarne
Rodzaj przedmiotu: Obowiązkowy
Dziedzina i dyscyplina nauki: Nauki społeczne, Pedagogika
Rok studiów: II rok, semestr 4
Liczba godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy prowadzenia zajęć: 15 h wykłady, 15 h ćwiczenia Metody dydaktyczne: wykład, ćwiczenia, konsultacje
Formy zaliczenia przedmiotu: zaliczenie z oceną
Punkty ECTS: 3 pkt.
Bilans nakładu pracy studenta:
-Rodzaje aktywności: Liczba godzin:
udział w wykładach 15h
udział w ćwiczeniach 15h
przygotowanie do ćwiczeń 10h
przygotowanie do kolokwium/ testu kontrolnego 15h
udział w konsultacjach związanych z zajęciami 10h
przygotowanie projektów działań z dziećmi 10h
Wskaźniki ilościowe:
Nakład pracy studenta związany z zajęciami wymagającymi bezpośredniego udziału nauczyciela - 40 h, 1, 5 pkt. ECTS, o charakterze praktycznym - 35 h, 1, 5 pkt. ECTS
Problematyka przedmiotu obejmuje założenia, cele i treści kształcenia ogólnotechnicznego uczniów. Poznanie sytuacji dziecka w świecie współczesnej techniki, cech charakterystycznych twórczości dziecięcej w zakresie techniki, współczesne koncepcje i modele edukacji technicznej w Polsce i na świecie oraz zasady bezpiecznego posługiwania się narzędziami i urządzeniami technicznymi.
Literatura podstawowa:
Cieszyński A., Radomski T., Szummer A., Materiałoznawstwo, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa 2003.
Drejer F., Wychowanie do techniki dzieci w młodszym wieku szkolnym, Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Jelenia Góra 2010.
Kraszewski K., Podstawy edukacji ogólnotechnicznej uczniów w młodszym wieku szkolnym, Wydawnictwo Naukowe Akademii Pedagogicznej, Kraków 2001, Pobrane z: http://rep. 20).
Leksykon naukowo-techniczny, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Warszawa 2001.
Skiba J., Zajęcia techniczne w edukacji wczesnoszkolnej. Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce 2015, 3 (37), s.
Literatura uzupełniająca:
Czerwiński W., Technologia materiałów do zajęć praktyczno-technicznych w szkole, Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, Warszawa 1968.
Dąbrowski A., Vademecum nauczyciela techniki, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1982.
Furmanek W., Podstawy wychowania technicznego, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Rzeszów 1987.
Furmanek W., Nauczanie techniki w klasach początkowych. Wydawnictwo Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Rzeszów 1992.
Furmanek W., Jutro edukacji technicznej, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rzeszów 2007.
Marszałek, A. Elektronika w edukacji technicznej dzieci i młodzieży, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Rzeszów 2001.
Tofts H., Annie O., 50 pomysłów czyli Jak zrobić coś z papieru, masy papierowej, modeliny: wszystko co może wykonać dziecko, Wydawnictwo Podsiedlik-Raniowski i Spółka, Poznań 1999.
Zajęcia w cyklu "Rok akademicki 2022/23"(w trakcie)2022-10-01 - 2023-06-30zobacz plan zajęć
więcej informacji
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet w Białymstoku.