Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs

Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs są niezbędnym narzędziem do instalacji i konfiguracji urządzeń fotograficznych Epson. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich systemów operacyjnych Windows. Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs pozwalają użytkownikom na łatwe i szybkie konfigurowanie aparatów cyfrowych Epson. Użytkownicy mogą skorzystać z szeregu opcji, aby uzyskać optymalne działanie aparatów cyfrowych, w tym wybór trybu zdjęć, ustawienia wyświetlania i wiele innych. Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs są szczegółowo opisane, więc użytkownicy mogą łatwo zainstalować i skonfigurować swoje urządzenia fotograficzne.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs

B O A R D
 » Board
» Zadaj pytanie
» Archiwum
» Szukaj
» Stylizacja

OBECNI NA TPC
 » rurecznik 12:57
 » bajbusek 12:56
 » MARC 12:53
 » Demo 12:53
 » Miron 12:51
 » rainy 12:49
 » Sherif 12:47
 » LooKAS 12:46
 » Bitboy_ 12:46
 » XTC 12:45
 » Mariosti 12:43
 » pwil2 12:41
 » Kosiarz 12:38
 » sigi 12:38
 » DJopek 12:37
 » Hamsterek 12:37
 » laciak88 12:34
 » Artaa 12:33
 » lol555 12:32
 » ligand17 12:29

 Dzisiaj przeczytano
 12866 postów,
 wczoraj 25428

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

TwojePC. pl © 2001 - 2023

A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć


Program do rysunków instrukcji montażu, OzA 3/06/03 13:07
Witam
Chciałem zapytać jaki najlepiej wykorzystać program do tworzenia rysunków zbliżonych do technicznych. Chodzi dokładnie o to, że mam wykonać instrukcje składania np. krzeseł czy mebli. Kolejno krok po kroku kiedy i gdzie wkręcić wkręt czy umieścić kołek czy śróbkę z nakrętką. Zapewne spotkaliście się już z takimi instrukcjami montażu. Męczę się w Corelu ale nie bardzo wychodzą rzuty izometryczne a to raczej podstawa w tego typu instrukcjach. Proszę wspomóżcie mnie wiedzą jaki program byłby do tego najlepszy. Może AutoCAD?
Dobrze było by gdyby program chodził na 200MMX i 128RAM ale nie musi.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

I sniffed Coke...
but the ice cubes
got stuck in my nose

 1. CAD jest chyba troche na wyrost, McRabbit 3/06/03 13:33
  ja uzywam do takich celow MS Visio, w wersji prof jest masa gotowych srubek i elemetow przestrzennych

  ogolnie polecam proramik bardzo fajny z zapisem w roznych formatach i niezbyt drogi bo okolo 800zl w wersji standart.

  pozdrawiam

  rabbit@dobrze. robi. to:-))

 2. profesjonalnie czy amatorsko, J@ho 3/06/03 13:46
  jezeli to pierwsze to wybor straszny zwlaszcza cenowo - autocad, solid edge ale naprawde profesjonalne narzedzia pracy - osobiscie polecam w tym zakresie logocad program symulujacy prace na desce kreslarskiej z poziomu digitizera, bardzo szybkie narzedzie kreslarskie.
  Amatorsko tak jak proponuje McRabbit lub spotykane czasami wersje darmowe starszych wersji Megacad - proponuje poszperac po periodykach raczej po ich cd-romach - swego czasu bylo tego mnostwo.
  Ponadto te instrukcje to szczyt mozliwosci czy jeden z epizodow wykonywanych prac moze cos na wyrost ale do wykorzystania przy bardziej zlozonych zleceniach.
 3. bo to jest tak... , OzA 3/06/03 14:03
  dostałem zlecenie wykonania, a prawdę mówiąc poprawienia, instrukcji montażu mebli typu stół, komoda, szafa, sofa itp. Poprzednie instrukcje są mało czytelne i nie zrozumiałe dla Klienta składającego takowy mebel. Wszelkie rysunki wkrętów, kołków czy gwózdków muszę wykonać sam więc baza z normami jest mi nie potrzebna. To nie ma być zbyt profesjonalne byle by było widać i rozróżnić czy na rysunku jest wkręt, gwózdek czy kołek. To ma być poglądowy rysunek tak by było wiadomo jak poskładać dany mebel, jak połączyć jedną ściankę z drugą a nie zbliżenie jak jest wykonane połączenie, według norm czy jakiś tam sztywnych zasad. Kurcze chcę wyjaśnić, że nie musi to być dokładnie robione jak zasady rysunku technicznego nakazują lecz poglądowo aczkolwiek jasno i wyraźnie. Nie wiem czy teraz więcej nie zagmatwałem. Sorry

  I sniffed Coke...
  got stuck in my nose

 4. znam parę firm... php? u=53&k=1c6b0">XTC 3/06/03 21:34
  które do tego celu używają corela... i też zarabiają niezłe pieniądze...
  problem jest w/g mnie tylko typu "czy Ty musisz dać plik w odpowiednim formacie"... bo jak dajesz tylko wydruki to już choćby Acad10 /tak wiem, że stareńki/ będzie lepszy niż cokolwiek innego a chyba jest z czasów gdy to oprogramowanie nie wchodziło pod "prawa autorskie" więc można go używać nielegalnie... /o ile dobrze pamiętam/
  Gorzej jeśli musisz być kompatybilny co do formatu...

  Linux

All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC. PL

Używanie panelu sterowania

Skanowanie można rozpocząć, wybierając następujące funkcje z panelu sterowania.

Funkcja Scan to PC umożliwia automatyczne skanowanie oryginału i zapisywanie go jako plik JPEG na komputerze.

Za pomocą funkcji Scan to E-mail (Skanuj do wiadomości e-mail) można zeskanować obraz i dołączyć go do wiadomości e-mail. Instrukcje zawiera rozdział Skanowanie bezpośrednio do wiadomości e-mail.

Funkcja Scan to PDF umożliwia automatyczne skanowanie oryginału i zapisywanie go jako plik JPEG na komputerze.

Do funkcji skanera na panelu sterowania można również przypisać program. com/onlineguides/pl/bx525_625/html_s/projs_7. htm#S-00900-00700">Przypisywanie programu do przycisku skanera.

Korzystanie z ikony EPSON Scan

Program Epson Scan można uruchomić klikając dwukrotnie ikonę EPSON Scan.

Windows:
Kliknij dwukrotnie ikonę EPSON Scan na pulpicie.
Ewentualnie kliknij ikonę przycisku Start lub menu Start > All Programs (Wszystkie programy) lub Programs (Programy) > EPSON > EPSON Scan > EPSON Scan.

Mac OS X:
Wybierz Applications (Programy) > Epson Software > EPSON Scan.

Następuje otwarcie okna programu Epson Scan. Instrukcje dotyczące wybierania trybu pracy programu Epson Scan zawiera rozdział Wybieranie trybu programu Epson Scan.

Skanowanie za pomocą innych programów

Do skanowania z wykorzystaniem tego skanera można użyć dowolnego programu skanującego zgodnego ze standardem TWAIN, na przykład programu Adobe Photoshop Elements. Należy otworzyć program, wybrać funkcję Epson Scan, a następnie rozpocząć skanowanie. Po zakończeniu skanowania zeskanowany obraz zostaje otwarty w programie, z którego wywołaliśmy funkcję skanowania. Tam można dokonać jego obróbki, wydrukować lub zapisać.

Uruchom program do skanowania zgodny ze standardem TWAIN. Dwukrotnie kliknij ikonę programu na pulpicie, jeśli jest ona dostępna, lub wykonaj jedną z poniższych czynności:

Windows:
Wybierz przycisk Start (Rozpocznij) lub menu Start (Rozpocznij) > All Programs (Wszystkie programy) lub Programs (Programy) > folder programu > ikona programu.

Mac OS X:
Otwórz folder Applications (Aplikacje) na dysku twardym, wybierz folder programu i kliknij dwukrotnie ikonę programu.

Wykonaj następujące czynności.

Adobe Photoshop Elements:
Windows:
Kliknij opcję Edit and Enhance Photos, a następnie otwórz menu File (Plik), wybierz polecenie Import (Importuj) i wybierz skaner.
Mac OS X:
Kliknij przycisk Close (Zamknij) w oknie powitalnym (o ile jest wyświetlane), otwórz menu File (Plik), wybierz polecenie Import (Importuj) i wybierz skaner.

ArcSoft PhotoImpression:
Kliknij polecenie Get Photos (Uzyskaj zdjęcia), a następnie Acquire from Scanner (Uzyskaj ze skanera) i wybierz skaner.

Otwórz menu File (Plik) i wybierz polecenie Get Photo (Uzyskaj zdjęcie), a następnie pozycję Camera/Scanner (Aparat fotograficzny/Skaner) i wybierz skaner.

Presto! PageManager:
Otwórz menu File (Plik), wybierz polecenie Select Source (Wybierz źródło), a następnie wybierz skaner.

W niektórych programach należy najpierw wybrać skaner jako „źródło”. Jeśli wyświetlana jest opcja Select Source (Wybierz źródło), wybierz ją i wybierz najpierw używany skaner.

Uwaga dla użytkowników systemu Windows 7, Windows Vista i XP:

Nie należy wybierać opcji WIA dla skanera z listy Import (Importuj) lub Acquire (Pobierz); mogą nie być dostępne wszystkie funkcje skanera.

Wybieranie ustawienia skanowania Resolution (Rozdzielczość)

Można wybrać określone ustawienie Resolution (Rozdzielczość) dla obrazów. Należy pamiętać, że ustawienie wyższej rozdzielczości zwiększa czas skanowania, więc nie należy wybierać wyższej rozdzielczości niż jest to konieczne. Poniższa tabela zawiera informacje na temat doboru rozdzielczości, aby skanowanie nie trwało dłużej niż jest to niezbędne.

Przesyłanie pocztą e-mail, przesyłanie do sieci Web lub wyświetlanie tylko na ekranie.

od 100 do 150 dpi

Drukowanie

400 dpi

Drukowanie lub konwertowanie na tekst do edycji (OCR) (tylko dla dokumentów).

Wysyłanie faksem

200 dpi

Powiększanie po skanowaniu w skali 100%

Należy zwiększyć ustawienie Resolution (Rozdzielczość) o tę samą wartość, o którą powiększony zostanie rozmiar obrazu po skanowaniu.

Na przykład, jeśli rozdzielczość wynosi 300 dpi, a rozmiar obrazu zostanie powiększony do 200%, należy zmienić ustawienie rozdzielczości na 600 dpi.

Przeznaczenie zeskanowanego obrazu

Zalecana rozdzielczość skanowania

Informacje o ustawianiu rozdzielczości można znaleźć w części Wybieranie rozdzielczości.

Wybieranie rozdzielczości

Rozdzielczość można zmienić w dowolnej chwili.

Kliknij strzałkę obok listy Resolution (Rozdzielczość) i wybierz rozdzielczość skanowania (w punktach na cal — dpi).

Wyświetlanie podglądu i dostosowywanie obszaru skanowania

Po wybraniu ustawień podstawowych i rozdzielczości można wyświetlić podgląd obrazu i wybrać lub dostosować obszar obrazu w oddzielnym oknie Preview (Podgląd).

Okno Preview (Podgląd) służy do wyświetlania podglądu całego obrazu. Należy wybrać obszar skanowania i ręcznie dostosować ustawienia jakości obrazu.

Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs

Bezpośredni link do pobrania Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcje montażu Epson Digital Camera Utility Programs

Kliknij przycisk Preview (Podgląd). com/onlineguides/pl/gts5585/html/images/ca4750010u. gif"/>

Program Epson Scan wykona skanowanie wstępne obrazów i wyświetli je w oknie Preview (Podgląd). com/onlineguides/pl/gts5585/html/images/ca4750006u. gif"/>

Tworzenie markizy na podglądzie obrazu

Markiza to ruchoma linia przerywana wyświetlana na krawędziach podglądu obrazu w celu oznaczenia obszaru skanowania. com/onlineguides/pl/gts5585/html/files/mark_no. gif"/>Uwaga:

Obszar skanowania określony ramką będzie stosowany do wszystkich stron.

Markiza jest dostępna tylko wtedy, gdy jako Document Source (Źródło dokumentu) jest wybrane ustawienie Single-Sided (Jednostronne) lub Carrier Sheet (Single-Sided) (Arkusz nośny (jednostronny)). com/onlineguides/pl/gts5585/html/images/ca4750007u. gif"/>

Markizę można przesuwać i zmieniać jej rozmiar. Użytkownik może stworzyć tylko jedną ramkę.

Aby narysować markizę, przemieść kursor nad podglądem obrazu. Wskaźnik przybiera kształt krzyżyka.

Umieść wskaźnik w obszarze, w którym chcesz umieścić róg markizy i kliknij. Przytrzymaj przycisk myszy i przeciągnij wskaźnik krzyżowy nad obrazem do przeciwległego rogu wybranego obszaru skanowania. Następnie zwolnij przycisk myszy. Zostaje wyświetlona ruchoma linia przerywana markizy. com/onlineguides/pl/gts5585/html/images/ccoav0001u. gif"/>

Aby dostosować markizę, należy wykonać jedną z poniższych czynności.

Aby przemieścić markizę, umieść kursor wewnątrz markizy. Wskaźnik przybiera kształt dłoni. Kliknij i przeciągnij markizę do wybranej lokalizacji. com/onlineguides/pl/gts5585/html/images/ccoav0002u. gif"/>

Aby zmienić rozmiar markizy, umieść kursor nad krawędzią lub narożnikiem markizy. Wskaźnik przybiera kształt prostej lub ukośnej podwójnej strzałki. Kliknij i przeciągnij krawędź lub narożnik do odpowiedniego rozmiaru. com/onlineguides/pl/gts5585/html/images/ccoav0003u. gif"/>

Aby ograniczyć ruch ramki tylko do pionu lub poziomu, należy przytrzymać klawisz Shift podczas przemieszczania ramki.

Aby zachować aktualne proporcje boków zaznaczenia, należy przytrzymać klawisz Shift podczas zmiany rozmiaru ramki.

Aby uzyskać najlepsze wyniki i ekspozycję obrazu, należy upewnić się, że wszystkie cztery strony ramki znajdują się wewnątrz podglądu obrazu. Nie należy umieszczać obszaru wokół obrazu podglądu w markizie.

Aby usunąć ramkę, kliknij ikonę Delete.

Dostosowywanie kolorów i innych ustawień obrazu

Po wyświetleniu podglądu obrazów i dostosowaniu obszaru skanowania można zmodyfikować jakość obrazu, jeśli jest to wymagane. Program Epson Scan zawiera różne ustawienia umożliwiające poprawę kolorów, ostrości, kontrastu i innych aspektów mających wpływ na jakość obrazu. Przed zmianą jakichkolwiek ustawień należy kliknąć obraz lub markizę dostosowywanego obszaru.

Aby dostosować kolor i inne ustawienia obrazu, patrz rozdział Wprowadzenie korekt koloru i innych ustawień obrazu.

Wprowadzenie korekt koloru i innych ustawień obrazu

Image Type (Typ obrazu): Color (Kolor) lub Grayscale (Skala szarości)

Image Type (Typ obrazu): Black & White (Czarno-biały)

Poniższa tabela opisuje dostępne ustawienia. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące dostosowywania tych ustawień, patrz pomoc programu Epson Scan.

Ustawienie

Opis

Brightness (Jaskrawość)

Umożliwia dostosowanie stopnia jasności/ciemności obrazu. Ustawienie to jest dostępne tylko wtedy, gdy parametr Image Type (Typ obrazu) ma wartość Color (Kolor) lub Grayscale (Skala szarości).

Contrast (Kontrast)

Umożliwia dostosowanie różnicy między jasnymi i ciemnymi obszarami obrazu.

Unsharp Mask (Maska wyostrzająca)

Włączenie tej opcji powoduje rozjaśnienie krawędzi obszarów obrazu, a w rezultacie jego wyostrzenie. Jeśli ta opcja jest wyłączona, krawędzie są mniej ostre.

Descreening (Usuwanie mory)

Umożliwia usunięcie falistego wzoru, który może pojawić się na delikatnie cieniowanych obszarach obrazu, takich jak odcienie kolorów skóry. Umożliwia także uzyskanie lepszych rezultatów skanowania obrazów z czasopism lub gazet, wobec których w pierwotnym procesie drukowania zastosowano druk sitowy. Efekty zastosowania opcji usuwania mory nie są widoczne na podglądzie obrazu, a tylko na zeskanowanym obrazie.

Text Enhancement (Wzmocnienie tekstu)

Poprawia stopień rozpoznawania tekstu w przypadku skanowania dokumentów tekstowych.

Threshold (Próg)

Umożliwia dostosowanie poziomu wykreślania czarnych obszarów w tekście lub grafiki liniowej. W ten sposób można uzyskać lepsze rezultaty rozpoznawania tekstu w programach OCR. Ustawienie to jest dostępne tylko wtedy, gdy parametr Image Type (Typ obrazu) ma wartość Black & White (Czarno-biały).

Auto Area Segmentation (Autom. segmentacja obszaru)

Wyostrza obrazy w odcieniach szarości i usprawnia funkcję rozpoznawanie tekstu poprzez rozdzielenie tekstu od grafiki.

Remove Punch Holes (Usuń dziurki)

Usuwa otwory po dziurkaczach w obrazie wyjściowym.

Correct Document Skew (Usuń skos dokumentu)

Wykrywa poziom skosu oryginalnego obrazu i poprawia go.

Edge Fill (Wypełnienie krawędzi)

Koryguje cienie wokół obramowań (krawędzi skanowanego dokumentu), wypełniając je wybranym kolorem.

Niektóre ustawienia mogą być niedostępne lub mogą być automatycznie wybrane w zależności od typu obrazu, którego podgląd jest wyświetlany i innych wybranych ustawień.

Aby zmienić działanie niektórych ustawień programu Epson Scan, można kliknąć Configuration (Konfiguracja) i w wyświetlonym oknie odpowiednio zmodyfikować ustawienia. Szczegółowe informacje zawiera Pomoc programu Epson Scan.