Opis funkcji Electrolux Zuag 3800

Electrolux Zuag 3800 to wszechstronna maszyna do czyszczenia, która oferuje szeroki zakres funkcji. Posiada trzy różne tryby czyszczenia, które można dostosować do różnych materiałów i powierzchni. Jest wyposażony w technologię filtrowania, która usuwa szkodliwe cząstki z powietrza i zapobiega rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń. Ponadto ma wyjątkowo cichy silnik i zoptymalizowany system chłodzenia, aby zapewnić wydajną i cichą pracę. Ma również inteligentny panel sterowania, który pozwala na łatwe monitorowanie pracy urządzenia. Jest to idealne rozwiązanie dla domów, biur i magazynów, aby uzyskać czystość i świeżość powietrza.

Ostatnia aktualizacja: Opis funkcji Electrolux Zuag 3800

*Zdjęcia i filmy przedstawione w galerii na stronie produktu mają charakter poglądowy i mogą nie przedstawiać dokładnie tego modelu.

Cechy

Doskonałe efekty gotowania na parze

Piekarnik parowy SteamBoost z funkcją Steamify® umożliwia zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem jak i wykorzystanie pary w trzech, różnych trybach: gotowania na parze, odgrzewania i pieczenie. Stosując parę można obniżyć temperaturę pieczenia oraz zachować naturalną wilgotność potraw.

Funkcja Steamify® wyręczy Cię w sterowaniu ustawieniami piekarnika parowego. Wystarczy tylko określić temperaturę w jakiej przewidziane jest pieczenie. Piekarnik automatycznie dobierze optymalną ilość pary oraz dostosuje pozostałe parametry pracy, aby uzyskać pożądany rezultat.

Smart Kitchen - spersonalizowany asystent w kuchni

Z aplikacją MyElectrolux Kitchen można zdalnie sterować piekarnikiem oraz uzyskać spersonalizowaną pomoc. To łatwy sposób na wzbogacenie doświadczeń w kuchni.

Użycie jej zwiększa kontrolę nad procesem pieczenia. Termosonda monitoruje temperaturę wnętrza potrawy, bez ryzyka niedopieczenia czy przepieczenia. Gdy potrawa jest gotowa, termosonda zasygnalizuje zakończenie pieczenia i wyłączy piekarnik.

Dotykowy wyświetlacz EXCIte – intuicyjny i funkcjonalny

Dotykowy wyświetlacz EXCIte zapewnia dostęp do wielu funkcji, które ułatwiają przygotowanie posiłku. Możesz łatwo dostosować temperaturę i czas pieczenia, a także uzyskać istotne informacje, dzięki którym Twoje dania będą jeszcze smaczniejsze.

Tryb szybkiego nagrzewania piekarnika pozwala o 40% skrócić czas przygotowania piekarnika do pracy w wymaganej temperaturze. Krótsza faza nagrzewania w porównaniu z tradycyjnym urządzeniem pozwoli Ci zamienić wolne chwile w niezapomniane posiłki.

Symbole na piekarniku to wcale nie nie taka prosta sprawa! Wiele z nich prezentuje się nieco enigmatycznie lub budzi wątpliwości nawet najbardziej zaprawionych kuchmistrzów. Kiedy bowiem warto zdecydować się na grzanie statyczne, a kiedy postawić na termoobieg lub grill? I które oznaczenia piekarnika symbolizują wyżej wymienione funkcje? Jeśli zgubisz instrukcję, oznaczenia na piekarniku mogą powodować niemałe kulinarne rozterki. Przyjrzyj się zatem bliżej symbolom na piekarniku i sprawdź swoją wiedzę na temat ich konkretnych zadań.

Przejdź dalej na skróty:

Podstawowe symbole na piekarniku

Funkcja grilla w piekarniku – symbol, który warto znać

Termoobieg w piekarniku – symbole do zapamiętania

Pozostałe ważne oznaczenia piekarnika

Fot. MOA design

Podstawowe symbole na piekarniku

Najpopularniejszym symbolem na piekarniku jest ten o dwóch poziomych kreskach – na dole i na górze. Oznacza on uruchomienie trybu tradycyjnego pieczenia, czyli rzędu dwóch grzałek – górnej i dolnej. Funkcja tzw. grzania statycznego okazuje się przydatna zwłaszcza podczas pieczenia mięs, ryb, ciast, a także pizzy czy chleba. Grzanie statyczne jest wolniejsze niż np. termoobieg, dlatego pozostaje znacznie bezpieczniejsze dla delikatnych potraw, które mają być perfekcyjnie wypieczone na wierzchu oraz suche w środku.

Jeśli chcesz skrócić czas nagrzewania piekarnika, skorzystaj z szybkiego grzania typu BOOST. Oznacza go symbol przedstawiający wentylator zamknięty w kółku, nad którym widnieje ostra falka złożona z odwróconych trójkątów.

Tradycyjne pieczenie

Szybkie grzanie typu BOOST

Funkcja grilla w piekarniku – symbol, który warto znać

Zastanawiasz się, w jaki sposób jest oznaczona funkcja grilla w piekarniku? Symbol ten to charakterystyczna, ostro zakończona fala. Warto pamiętać, że grill znajduje się na górze piekarnika, a jego podstawową funkcją pozostaje opiekanie potraw. W zależności od modelu piekarnika, można wyróżnić dwie podstawowe funkcje: mały grill i duży grill.

 • Mały grillsymbol krótkiej falki na górze okienka umiejscowionego na pokrętle, przypominający dwa połączone, odwrócone trójkąty lub nieco rozciągniętą literę W. Taka funkcja przydaje się zwłaszcza podczas pieczenia w piekarniku cienkich potraw, np. tart, włoskiej pizzy lub zapiekania tostów.
 • Duży grillsymbol dłuższej falki, składający się z trzech połączonych, odwróconych trójkątów. Dzięki tej funkcji można grillować potrawy, takie jak mięso, ryby, owoce morza, sery czy warzywa, a także produkty gotowe, których opakowanie oznakowane jest symbolem grilla. Przy opisywanej funkcji zawsze należy używać specjalnej brytfanny służącej do zbierania spływającego z potraw tłuszczu, ponieważ grill powoduje jego intensywne wytapianie.
 • Mały grill

  Duży grill

  Termoobieg w piekarniku – symbole do zapamiętania

  Oprócz grzania statycznego oraz grilla bardzo ważną funkcją okazuje się termoobieg w piekarniku. Symbol ten wygląda nieco inaczej w zależności od konkretnego rodzaju ogrzewania. I tak można wyróżnić następujące symbole na piekarniku związane z termoobiegiem:

 • Pieczenie z termoobiegiem i grzałką tylną – symbol na piekarniku przedstawia wentylator zamknięty w kółku. Dzięki tej funkcji zostaje uruchamiany tylny nawiew grzewczy, a ciepło jest równomiernie rozprowadzane po piekarniku. Sprawdza się podczas szybkiego i jednolitego procesu pieczenia na kilku poziomach piekarnika.
 • Rozmrażanie lub podgrzewanie potraw ciepłym powietrzem – symbol przedstawia wiatrak oraz poziomą, dolną kreskę. Dzięki tej funkcji rozmrozisz lub podgrzejesz gotowe produkty.
 • Pieczenie potraw przy użyciu termoobiegu i grzałki górnej – symbol na piekarniku przedstawia wiatrak oraz poziomą kreskę górną. Funkcja doskonale sprawdzi się podczas przyrumieniania potraw, np. skórki kurczaka, domowego chleba czy ciasta z kruszonką.
 • Pieczenie tradycyjne przy użyciu termoobiegu i obu grzałek – symbol przedstawia wiatrak „zamknięty” pomiędzy dwoma kreskami – górną i dolną. Funkcja ta sprawdza się znakomicie podczas szybkiego i jednolitego pieczenia potraw na kilku poziomach jednocześnie.
 • Pieczenie z termoobiegiem i grzałką tylną

  Rozmrażanie i podgrzewanie ciepłym powietrzem

  Pieczenie przy użyciu termoobiegu i grzałki górnej

  Pieczenie tradycyjne przy użyciu termoobiegu i obu grzałek
 • Mały grill z termoobiegiem – wspomniany wcześniej grill można wzbogacić również o funkcję termoobiegu. Takie znaczki na piekarniku przedstawiają wentylator oraz ostrą falkę złożoną z dwóch odwróconych trójkątów ponad nim. Opcja okazuje się idealna do grillowania cienkich potraw.
 • Duży grill z termoobiegiem – tutaj oznaczenia na piekarniku są niemal identyczne, jak w przypadku małego grilla z termoobiegiem. Jedynie falka złożona z odwróconych trójkątów pozostaje dłuższa. Funkcja znakomicie sprawdza się podczas pieczenia potraw w niższych temperaturach. Co istotne, tak jak w przypadku grilla klasycznego, niezbędne jest użycie brytfanny służącej do zbierania spływającego z potraw tłuszczu. pl/rimgsph/2_c1768202-da47-4ae4-bece-6ba94525d460_crop_625_375_zdjecie. jpg" alt="symbole na piekarniku" loading="eager" itemprop="image"/>
  Mały grill z termoobiegiem

  Duży grill z termoobiegiem

  Pozostałe ważne oznaczenia piekarnika

  Oznaczenia na piekarniku nie dotyczą jedynie pieczenia tradycyjnego, grillowania czy trybu termoobiegu. W zależności od modelu i klasy sprzętu AGD, można bowiem wyodrębnić również inne istotne symbole na piekarniku.

 • Suszenie i rozmrażanie – symbol przedstawia wentylator oraz kroplę wody tuż pod nim. Wybór tej funkcji uruchamia wentylator, który wprowadza powietrze w temperaturze pokojowej w ruch. Doskonale sprawdza się podczas rozmrażania produktów głęboko mrożonych – tortów, lasagne, chleba, owoców oraz masła.
 • Pieczenie przy użyciu grzałki dolnej – symbol przedstawia poziomą kreskę na dole okienka. Funkcja doskonale sprawdza się przy okazji pieczenia potraw w średnich temperaturach, np. ciast z owocami, czekoladą, marmoladą lub serem, a także potraw gotowych. Można także dzięki niej podpiekać ciasta na kruchym spodzie.
 • Pieczenie przy użyciu gałki górnej – symbol przedstawia poziomą kreskę na górze okienka. Funkcja ta pozwala na delikatne przyrumienienie potrawy.
 • Oświetlenie piekarnika – symbol przedstawia charakterystyczne słoneczko otoczone promieniami. pl/rimgsph/2_a9133f07-ded6-43ec-8aaf-94dd37ed3321_crop_625_375_zdjecie. jpg" loading="eager" itemprop="image"/>
  Suszenie i rozmrażanie

  Pieczenie przy użyciu grzałki dolnej

  Pieczenie przy użyciu grzałki górnej

  Oświetlenie piekarnika

  Jeśli masz wątpliwości, co oznaczają symbole na piekarniku, radzimy – dobrze się im przyjrzyj, zanim rozpoczniesz swoje kulinarne eksperymenty. Producenci urządzeń AGD starannie dbają o oznaczenia konkretnych funkcji i etykietują je tak, aby Twoje gotowanie i pieczenie było nie tylko pyszne, ale i o niebo łatwiejsze!

  Ile razy zdarzyło się, że po uroczystości rodzinnej czy imprezie ze znajomymi kieliszki i inne szkło musiało być myte ręcznie lub po otworzeniu zmywarki spotkała Cię niemiła niespodzianka, ponieważ fragmenty szkła z pękniętych naczyń zapchały filtr? Na szczęście to już przeszłość!

  System GlassCare 2G firmy AEG w zmywarkach wolnostojących oraz do zabudowy zapewnia specjalny sposób zmywania i ochronę wszystkich szklanych naczyń.

  Czerwone gumki - wsporniki w górnym koszu delikatnie przytrzymują naczynia w optymalnym położeniu, więc nie ma obaw, że podczas mycia szkło uda się na niekontrolowaną wycieczkę po wnętrzu zmywarki. Natomiast system uchwytów GlassHolder z unikalną funkcją SoftGrip w dolnym koszu zapewnia pełną ochronę nawet najwyższych kieliszków.

  Wznoś toasty i ciesz się swoim ulubionym szkłem nawet… 100 lat!

  Dodatkowo zmywarka AEG FFB93706PM posiada funkcję SprayZone, która uaktywnia specjalną strefę dedykowaną naczyniom z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, więc doskonale rozprawi się patelnią czy brytfanką po pieczeni.

  Obie zmywarki posiadają niezwykle przydatną funkcję Machine Care pomagającą dbać o to, aby wnętrze zmywarki zawsze ładnie pachniało i lśniło czystością. Program, uruchamiany przy pustej zmywarce i użyciu określonego detergentu, usuwa osady z kamienia i tłuszczu, zapewniając tym samym najlepszą funkcjonalność zmywarki.

 • Opis funkcji Electrolux Zuag 3800

  Bezpośredni link do pobrania Opis funkcji Electrolux Zuag 3800

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Opis funkcji Electrolux Zuag 3800