Przepisy i wskazówki dotyczące stosowania 3ware Escalade 6800

3ware Escalade 6800 to profesjonalny kontroler RAID, który oferuje wysoką wydajność i elastyczność. Umożliwia on tworzenie macierzy RAID z wykorzystaniem czterech dysków twardych. Jest on wyposażony w funkcje takie jak RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10 i RAID 50. Przepisy i wskazówki dotyczące stosowania 3ware Escalade 6800 obejmują instalację i konfigurację kontrolera RAID, tworzenie macierzy RAID, monitorowanie i zarządzanie macierzami RAID, a także tworzenie kopii zapasowych i przywracanie macierzy. Kontroler RAID można również skonfigurować do wykonywania zadań automatycznych, takich jak kopiowanie macierzy RAID. W razie potrzeby można również korzystać z narzędzi diagnostycznych, aby zapewnić wydajność i niezawodność macierzy RAID.

Ostatnia aktualizacja: Przepisy i wskazówki dotyczące stosowania 3ware Escalade 6800

Na stronach internetowych Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych opublikowano wskazówki dotyczące wykorzystywania monitoringu wizyjnego.

Prezes UODO przedstawia wskazówki dotyczące monitoringu wizyjnego i zaprasza do konsultacji

Nowe rozwiązania prawne dotyczące stosowania monitoringu wizyjnego wzbudziły u administratorów wiele wątpliwości interpretacyjnych i obawy o możliwość spełnienia nowych obowiązków w tak krótkim okresie. Dostrzegając te problemy, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych przygotował specjalne wskazówki i wyznacza administratorom okres przejściowy na dostosowanie się do nowych regulacji – koniec września 2018 r.

Polecamy: RODO dla samorządu i administracji. Wzory dokumentów z objaśnieniami

Od 25 maja 2018 r. stosowanie monitoringu wizyjnego podlega przepisom ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) oraz uregulowaniom krajowym, które odnoszą się m. in. do: pracodawców, placówek oświatowych oraz jednostek samorządu terytorialnego. Te ostatnie zostały wprowadzone przepisami nowej ustawy o ochronie danych osobowych, w której nie przewidziano szczególnych okresów przejściowych.  Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych podkreśla, że brak okresów przejściowych na dostosowanie się do nowych regulacji nie zwalnia administratorów z realizacji tego obowiązku. Wskazuje jednocześnie, że obecnie funkcjonujące systemy monitorowania powinny zostać poddane aktualizacji i dostosowane do wymogów określonych nowymi przepisami do końca września 2018 r.

Biorąc zaś pod uwagę fakt, że nowe regulacje zrodziły u administratorów wiele wątpliwości interpretacyjnych, w celu ich rozwiania Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych przygotował Wskazówki dotyczące stosowania monitoringu wizyjnego.  Dokument ten w sposób kompleksowy omawia dopuszczalne cele stosowania monitoringu wizyjnego, prawa osób obserwowanych, obowiązki administratorów. Zawiera też odpowiedzi na często zadawane pytania.

Zważywszy na zróżnicowany charakter stosowanych obecnie systemów monitoringu wizyjnego, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zachęca do udziału w konsultacjach niniejszego dokumentu. Mają one na celu jak najdokładniejsze poznanie potrzeb i opinii różnych środowisk w tej sprawie. Wszystkie zainteresowane osoby, w szczególności zrzeszenia branżowe i organizacje pozarządowe, mogą przedstawiać swoje stanowiska i uwagi. Wynikiem konsultacji będzie publikacja ostatecznej wersji wskazówek, która będzie operatorom monitoringu wizyjnego pomocna w dostosowaniu do obowiązujących przepisów. Uwagi należy przesyłać do 15 lipca 2018 r. na adres: desiwm@uodo. pl. W tytule wiadomości prosimy wskazać hasło „Konsultacje Monitoring”.

Załączone pliki

Wskazówki Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych dotyczące wykorzystywania monitoringu wizyjnego

Reklama

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców 2022

Ostatnio sprawdzono: 16/09/2022

Dodatki do żywności sprzedawane samodzielnie lub jako składniki żywności muszą byćzgodne z rygorystycznymi przepisami UE. Dodatki należą do szeregu klas, takich jak:

 • substancje słodzące
 • substancje konserwująceprzeciwutleniaczebarwniki.
Większość dodatków do żywności i enzymów spożywczych musi być w wykazie składnikówpoprzedzona nazwą kategorii, do której należą (np. przeciwutleniacz, emulgator, substancjakonserwująca).Wykaz wszystkich dodatków – część B załącznika 2 do rozporządzenia UE w sprawie dodatkówdo żywnościKlasy dodatków do żywności – załącznik 1 do rozporządzenia UE w sprawie dodatków dożywnościKategorie dodatków do żywności i enzymów – załącznik 7 część C do rozporządzenia UEw sprawie informacji dla konsumentów na temat żywności

Wymagania w zakresie etykietowania

Przepisy dotyczące etykietowania różnią się w zależności od tego, czy dodatki są przeznaczonedla produktów konsumpcyjnych, czy też nie. Zapoznaj się z interaktywnymi informacjamiponiżej, aby zobaczyć, jakich przepisów musisz przestrzegać.

Przepisy dotyczące etykietowania w zależności od planowanego rynkuPrzepisy dotyczące dodatków do produktów konsumpcyjnychPrzepisy dotyczące dodatków nieprzeznaczonych dla konsumentów

Jeśli Twoja firma sprzedaje żywność konsumentom, musisz przestrzegać ogólnych przepisówetykietowania żywności. Na opakowaniu produktów zawierających dodatki należy zamieścić:oficjalną nazwę lub numer E dodatku – część B załącznika 2 do rozporządzenia UE wsprawie dodatków do żywnościokreślenie „do żywności" lub „ograniczone do stosowania w żywności" albo bardziejszczegółowy opis zamierzonego zastosowania w środkach spożywczychNależy zamieścić na nim również te z poniższych określeń, które mają zastosowanie.Wymagane określeniegazy do pakowania„pakowano(-y) w atmosferze ochronnej"substancje słodzące lub zarówno cukry jak i substancje słodzące„zawiera substancję(-e) słodzącą(-e)" lub „zawiera cukier (cukry) i substancję(-e)słodzącą(-e)"więcej niż 10% polioli„spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający"aspartam/sole aspartamu i acesulfamu„zawiera aspartam (źródło fenyloalaniny)" lub „zawiera źródło fenyloalaniny"barwniki spożywcze„może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci"
Produkt zawiera

Jeżeli Twoja firma sprzedaje dodatki do żywności odrębnie lub w mieszaninach, musiszprzestrzegać przepisów art. 22 rozporządzenia. Na etykiecie musi być podana:oficjalna nazwa lub numer E dodatkuw stosownych przypadkach, wskazanie specjalnych warunków przechowywania lub użyciaoznaczenie umożliwiające identyfikację danej partii lub serii towaruw razie potrzeby, wskazówki dotyczące stosowanianazwa i adres producenta, podmiotu pakującego lub sprzedawcyjasne informacje na temat limitów pobraniamasa nettoinformacja na temat daty minimalnej trwałości lub przydatności do użyciawykaz wszystkich składników w porządku malejącym według ich udziału procentowego wmasie, jeżeli produkt zawiera mieszaninę dodatków lub innych substancjiostrzeżenie „może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci", jeżeliprodukt zawiera barwniki spożywczePrzedsiębiorstwa hurtowe mogą dostarczyć powyższe informacje w dokumentach przed dostawąlub wraz z nią. Jest to dozwolone tylko wtedy, jeżeli określenie „nie do sprzedażydetalicznej" umieszczone zostanie w łatwo widocznym miejscu opakowania lub pojemnikaodnośnego produktu.

Sok

W przepisach tradycyjnej medycyny zaleca się przechowywanie liści aloesu w lodówce przed wyciśnięciem soku. Jednak w przypadku leczenia trądziku nie jest to tego warte. Aby wyeliminować wysypki, używa się tylko soku ze świeżo zebranych liści: po 3 godzinach ich moc lecznicza maleje.

Do celów kosmetycznych i leczniczych zaleca się stosowanie dolnych liści rośliny (najdłuższych i mięsistych). Powinny być starannie cięte ostrym nożem u podstawy. Uważa się, że aloes ma właściwości lecznicze, jeśli ma co najmniej 3 lata.

Aby leczyć trądzik, musisz użyć soku ze świeżo zebranych liści aloesu.

Używaj w najczystszej postaci

 • Świeżym sokiem z aloesu codziennie rano i wieczorem wycieraj ropne stany zapalne, trądzik i ich ślady, czarne kropki, zaskórniki (trądzik) na twarzy i ciele, aż do zniknięcia nacieków.
 • Zwilż kawałek gazy sokiem i przykryj twarz ściereczką na 15-20 minut, w razie potrzeby nawilżając. Nakładaj kompres co 7 dni, aż zniknie trądzik.

Jeśli stosowaniu nierozcieńczonego soku z aloesu towarzyszy dyskomfort, należy go rozcieńczać wodą w stosunku 1:1 lub łączyć z innymi składnikami.

Balsamy

 • Połącz sok z aloesu i alkohol lub wódkę, zachowując stosunek 4: 1. Umieść kompozycję do przechowywania w lodówce, wlewając do ciemnego szklanego pojemnika.
 • Wlej 10 ml alkoholu salicylowego do 50 ml wody mineralnej. W powstałym roztworze wymieszaj 2-3 łyżki soku. Produkt wsypać do szklanego pojemnika i przechowywać w lodówce.

Użyj tej lub innej mieszanki do leczenia punktowego trądziku 1-2 razy dziennie.

Tonik z nalewką z nagietka

Połącz 3 łyżki soku z aloesu z 2 łyżkami nagietka nasączonego alkoholem. Środek rozcieńczyć 50 ml wody mineralnej bez gazu. Wytrzyj obszary skóry pokryte wysypką 2 razy dziennie.

Do stosowania lokalnego (tylko na wysypki) można łączyć sok z aloesu z nalewką z nagietka w równych proporcjach i nie rozcieńczać wodą. Takie narzędzie jest używane przez 1-2 tygodnie (nie więcej), po czym konieczna jest przerwa.

Nalewka alkoholowa z nagietka wzmacnia przeciwzapalne i antyseptyczne właściwości aloesu

Papla

 1. Połącz 15 ml gliceryny, 10 ml alkoholu kamforowego.
 2. Rozpuścić w 1 g kwasu mlekowego i 5 g siarki.
 3. Do powstałej mieszanki dodaj 2 łyżeczki soku z aloesu.
 4. Całość rozcieńczyć 120 ml wody destylowanej.

Codziennie potraktuj przygotowanym środkiem na wysypkę, wstrząsając pojemnikiem z zacierem przed użyciem.

Maść

Połącz miód (2 łyżki stołowe) i sok z aloesu (1 łyżka stołowa). Raz dziennie leczyć wysypki gotową pastą, a po kwadransie usuwać resztki ciepłą wodą.

Domowa maść z miodem i aloesem – skuteczny i łatwy w przygotowaniu środek na wysypki

Balsamy

Wymieszaj łyżkę oliwy z oliwek z taką samą ilością soku z aloesu. Zwilżyć kompozycją kawałek gazy i złóż tkaninę na 2-4 warstwy. Umieść bandaż na obszarze problemowym, napraw za pomocą opaski. Taki kompres ma utrzymać przez całą noc. Musisz powtórzyć procedurę, aż wysypka zostanie wyeliminowana.

Podczas leczenia czyraku na ciele można zostawić opatrunek na jeden dzień, zmieniając go co 24 godziny na świeży. Przed nałożeniem kompresu zaleca się oczyszczenie skóry mydłem smolistym.

Maski na twarz

 • Rozcieńczyć 2 łyżeczki niebieskiej lub czarnej glinki sokiem z aloesu, aby uzyskać konsystencję zbliżoną do kwaśnej śmietany.
 • 1-2 łyżki soku wzbogacić 2-3 kroplami olejku z drzewa herbacianego (można zastąpić olejkiem goździkowym, lawendowym lub jodłowym).
 • Wymieszaj łyżeczkę soku z aloesu z taką samą ilością miodu (jeśli produkt jest kandyzowany, możesz go trochę podgrzać w łaźni parowej).
 • Przygotuj maskę według poprzedniego przepisu i wymieszaj z mieszanką 1-2 krople jodu i taką samą objętość nadtlenku wodoru.

Pozostaw miksturę na 15-20 minut na wcześniej oczyszczonej twarzy. Usuń je ciepłą wodą. Zabieg ma być przeprowadzany raz w tygodniu.

Tandem z olejku eterycznego z aloesu i lawendy – skuteczna mieszanka na trądzik

Stosując kompozycję do leczenia skóry suchej i wrażliwej, zaleca się dodanie do maski 1 łyżki stołowej składnika nawilżającego (oliwa z oliwek, żółtko jajka, krem, awokado).

W każdej domowej mieszance, aby wzmocnić jej działanie, możesz dodać 1-2 łyżeczki soku z aloesu.

Peelingi

Kompozycje należy nakładać na zwilżoną skórę ruchami pocierającymi, pozostawić na 3-5 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą.

 • Dla skóry tłustej. Rozcieńczyć pokruszone ziarna kawy (łyżkę stołową) sokiem z aloesu do konsystencji płynnej pasty.
 • Na sucho i normalnie. W łyżce zmielonego herkulesa wymieszaj taką samą ilość soku z aloesu i łyżeczkę oliwy z oliwek. Rozcieńczyć wodą do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Płatki owsiane oczyszczą skórę z martwych cząstek i innych zanieczyszczeń.

trawa lód

 1. Przygotuj wywar ziołowy. Zalej 200 ml wrzącej wody 2 łyżki nagietka (odpowiednia jest również szałwia lub rumianek) i gotuj w łaźni parowej przez 5-10 minut. Fajnie, filtruj.
 2. Do wywaru dodać 2-3 łyżki soku z aloesu.
 3. Wlej kompozycję do foremek na lód i wyślij do zamrażarki.

Gdy produkt stwardnieje, można go stosować do codziennego porannego wcierania skóry twarzy.

Ziołowy lód wzbogacony sokiem z aloesu nie tylko zlikwiduje trądzik, ale także przywróci koloryt skóry

Odchodzi

Napar

 1. Oddziel i umyj 15 liści aloesu, pokrój je wzdłuż.
 2. Zalej surowce połową szklanki gorącej wody (wrząca woda powinna lekko ostygnąć).
 3. Pozostaw na 20-30 minut, odcedź.

Przetrzyj twarz przygotowanym naparem 2-3 razy dziennie. Zastosuj środek zaradczy, aż wysypka zniknie.

Wywar

2 łyżki drobno posiekanych liści zalej pół szklanki wrzącej wody i trzymaj na małym ogniu przez 10-15 minut. Odcedzić po schłodzeniu. Nakładaj produkt do codziennego wycierania skóry 2 razy dziennie.

Zastosowania (na czyraki, wen, ropne wysypki)

Pokrój liść aloesu wzdłuż, usuń ostre kolce i przymocuj miąższ do formacji. Napraw taki osobliwy kompres ziołowy za pomocą plastra, pozostawiając go na noc. Codziennie przed pójściem spać należy aplikować aż do oczyszczenia skóry.

maski

 • Dla skóry tłustej. Drobno posiekaj liście aloesu i dodaj łyżkę surowca do ubitego białka. Dodaj łyżeczkę soku z cytryny.
 • Do suchej twarzy. Zmieszaj do pół łyżki miąższu z aloesu na taką samą objętość zmielonych płatków owsianych i gliceryny. Do kompozycji wlej wystarczającą ilość wody mineralnej, aby konsystencja stała się wygodna do aplikacji.
 • Do skóry normalnej. W łyżce posiekanych liści aloesu wymieszaj taką samą ilość startego jabłka z puree ziemniaczanym.

Preparaty należy nakładać na czystą i suchą skórę twarzy na 15-20 minut co 7-10 dni. Usuń je ciepłą bieżącą wodą.

Miąższ liści aloesu dodawany jest do domowych maseczek, aby pozbyć się trądziku i nawilżyć skórę.

Olej

Gotowanie

 1. Pokrój odpowiednie liście aloesu, dobrze spłucz i rozprowadź na ręczniku do wyschnięcia.
 2. Owiń surowiec kawałkiem naturalnego materiału i wstaw do lodówki na 12 dni.
 3. Oddziel miąższ z liści i umieść w pojemniku z ciemnego szkła.
 4. Zalej wszystko nierafinowanym, tłoczonym na zimno olejem roślinnym (odpowiednie są oliwki, migdały, słoneczniki, kiełki pszenicy). Na każde 10 g miąższu potrzeba 90 ml oleju.
 5. Zamknij pojemnik kompozycją i nalegaj w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu przez 14 dni. Energicznie wstrząsnąć pojemnikiem co 2-3 dni.
 6. Odcedź gotowy produkt i dodaj 1 kapsułkę witaminy E, aby wydłużyć jego trwałość.

Do przygotowania ekstraktu z oleju aloesowego odpowiedni jest dowolny nierafinowany olej roślinny tłoczony na zimno.

Użyj na trądzik

 • Trądzik leczyć czystym ekstraktem 1-2 razy dziennie, aż wysypka zniknie. Możesz dodać olejki eteryczne z lawendy, jodły, drzewa herbacianego (2-3 krople na 1-2 łyżki produktu). Taki środek wzmocni działanie środka zaradczego.
 • Zakupione kremy pielęgnacyjne wzbogacić produktem dodając pół łyżeczki olejku do 2 łyżek produktu kosmetycznego.
 • Zmieszaj 2-3 łyżeczki z domowymi maseczkami na twarz. Kompozycję z olejkiem aloesowym do cery suchej można stosować raz na 7 dni, do cery tłustej raz na 2-3 tygodnie.

Nierozcieńczony ekstrakt z oleju z aloesu może być stosowany tylko miejscowo na trądzik, ponieważ może zatykać pory, pogarszając sytuację z dużą ilością trądziku.

Przeciwwskazania i możliwe szkody

Zewnętrzne stosowanie aloesu jest przeciwwskazane w przypadku jego indywidualnej nietolerancji i obecności nowotworów na skórze.

Przed użyciem jakiejkolwiek kompozycji należy sprawdzić reakcję skóry na nią. Niewielki produkt będzie musiał być nakładany na nadgarstek na 8-10 minut. Jeśli po 24 godzinach nie pojawią się żadne negatywne reakcje (zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, podrażnienie i inne), możesz użyć mieszanki.

Produkty zawierające alkohol nie są zalecane do skóry suchej i wrażliwej.

Peelingi są używane tylko w celu zapobiegania pojawianiu się wysypek. Przy dużej ilości trądziku ich stosowanie może pogorszyć sytuację.

Leczenie skóry kostkami lodu jest przeciwwskazane w:

 • alergie na zimno;
 • kuperoza;
 • blisko położone statki;
 • nadmiernie sucha i wrażliwa skóra.

Powinieneś również zrezygnować z procedury w zimnych porach roku.

Przepisy i wskazówki dotyczące stosowania 3ware Escalade 6800

Bezpośredni link do pobrania Przepisy i wskazówki dotyczące stosowania 3ware Escalade 6800

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Przepisy i wskazówki dotyczące stosowania 3ware Escalade 6800